Na drogach

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę

Wczoraj, na terenie miasteczka ruchu drogowego w Jaśle odbył się egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Ogólnie dostępny sprawdzian przygotowali i przeprowadzili policjanci jasielskiej drogówki we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Egzamin na Miasteczku Ruchu Drogowego
Fot. © KPP Jasło

Ponad dwadzieścia osób, które chciały uzyskać uprawnienia potrzebne do kierowania rowerem lub motorowerem, stawiło się wczoraj na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Aby uzyskać kartę, uczniowie musieli wykazać się niezbędnymi kwalifikacjami.

Egzamin składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z znajomości przepisów ruchu drogowego. W drugiej policjanci sprawdzali ich umiejętności kierowania rowerem lub motorowerem w warunkach zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego.

Większość uczniów pomyślnie zdała egzamin. Tyko kilka osób miało pewne braki w wiedzy lub umiejętnościach, które muszą uzupełnić przed kolejną próbą zdobycia karty.

Egzamin to część cyklicznej policyjnej kampanii edukacyjno-prewencyjnej pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”, dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE