Informacje

Sportowcy UKS-u „SZÓSTKI” u burmistrza Jasła

Opowieści o turnieju, prezentacja zwycięskich statuetek, wspólne zdjęcia – tak przebiegało spotkanie Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła z młodymi sportowcami z piłkarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZÓSTKA” w Jaśle, którzy początkiem czerwca, wywalczyli I i II miejsce w ogólnopolskim turnieju piłkarskim.

Spotkanie piłkarzy z burmistrzem miasta Jasła
Fot. © URZĄD MIASTA W JAŚLE

Jednym z sukcesów dwóch drużyn klubu z roczników 2000 i 2002 było wywalczenie awansu do rozgrywek finałowych ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Adidas Football Challenge w Krakowie w ramach turnieju eliminacyjnego, który został nazwany przez dziennikarzy „Dniami Jasła w Krakowie”. O klasie sukcesu drużyny zadecydowało zwycięstwo młodzieży z rocznika 2002 i II miejsce zdobyte przez młodzież z rocznika 2000 w finale rozgrywek turnieju rozegranego na obiektach warszawskiej Agrykoli.

Oprócz wysokich not, sportowcy z jasielskiego UKS-u „SZÓSTKI” otrzymali nagrodę główną, którą jest wyjazd do Niemiec na kilkudniowy camp w klubie Bundesligi – FC Nürnberg. Zwycięscy turnieju będą trenowali i grali na obiektach sportowych tej drużyny, ale to nie wszystko. Jedną z atrakcji będzie wizyta w głównej siedzibie adidasa, która znajduje się niedaleko Nürnberg. Planowane jest także spotkanie z Adamem Matyskiem, byłym reprezentantem kraju oraz piłkarzem między innymi Bayeru Leverkusen, który jest obecnie trenerem bramkarzy w drużynie Dietera Heckinga. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody w postaci butów Adidas F50, dodatkowo oprócz wyjazdu do Niemiec całe drużyny roczników 2000 i 2002 zostaną ubrane w sprzęt marki Adidas.

Burmistrz Miasta, który udzielił klubowi pomocy w sfinansowaniu wyjazdu na turniej, złożył gratulacje sportowcom, członkom klubu oraz rodzicom.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Sportowcy UKS-u „SZÓSTKI” u burmistrza Jasła”

  1. Graliscie naprawdę super! Bardzo zalowalem,że starszemu rocznikowi nie powiodlo się w finale. Na tle uznanych klubow prezentowaliscie się jak pilkarze przez duze P! Gratulacje od organizatorow.