Kultura | rozrywka | edukacja

W Galerii JDK: malarstwo Wiesława Nadymusa (zapowiedź)

Wernisaż wystawy malarstwa Wiesława Nadymusa odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 18 w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie będzie okazją do poznania artysty, zapytania go o pasje i inspiracje.

Zapowiedź wydarzenia

Urodzony w 1960 roku w Mrukowej koło Nowego Żmigrodu ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (1975-1980), a następnie – z wyróżnieniem – Wydział Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Przed rozpoczęciem studiów przez rok (1980-81) był instruktorem ds. plastyki w JDK. W roku akademickim 1986/87 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie mieszka i tworzy w Bolesławiu koło Olkusza. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, grafikę i rzeźbę. Zajmuje się także aranżacją wystaw oraz projektowaniem komputerowym.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Można je było także oglądać na pięciu wystawach indywidualnych i ośmiu zbiorowych m.in. w: Danii, Niemczech i Francji, a w Polsce – w Olkuszu, Nowym Sączu i Nowym Targu.

W roku 1980 miał wystawę indywidualną w JDK.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE