Kultura | rozrywka | edukacja

W najbliższą sobotę Piknik Rodzinny w Jaśle (zapowiedź)

W ramach Kampanii „Postaw na rodzinę!” Andrzej Czernecki burmistrz Jasła zaprasza na tegoroczny „Piknik Rodzinny”, który rozpocznie się o godz. 14.00, 18 czerwca br., na terenie Ogródka Jordanowskiego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Zapowiedź wydarzenia

Podczas pikniku wystąpi Jacek Musiałowicz wraz z zespołem w ramach „BIESIADY PODLASKIEJ”, Podkarpaccy Mistrzowie Formacji Tanecznych Jasielskiej Grupy Street Elite prowadzonej przez Tomasza Berkowicza, którzy zaprezentują pokaz tańca HIP-HOP. Odbędzie się także pokaz judo w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademia Sportów Walki Judo – Jasło”.

W trakcie imprezy zostaną rozdane nagrody uczestnikom konkursu pod hasłem „RODZINA TO MY”, prowadzonego w Klubach Osiedlowych w ramach programu „Postaw na rodzinę!”. Wielbiciele malarstwa będą mogli obejrzeć prace konkursowe oraz będą mogli wziąć udział w wernisażu prac plastycznych uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

W ramach programu profilaktycznego służby medyczne Szpitala Specjalistycznego w Jaśle będą przeprowadzać bezpłatny pomiar ciśnienia, zaś uczniowie Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle zaprezentują techniki udzielania pierwszej pomocy. W ramach bloku „Służby w działaniu” odbędzie się pokaz sprzętu policyjnego i pożarniczego.

Jak co roku organizacji pikniku przyświeca cel promocji rodziny i jej wartości poprzez wspólną zabawę, stąd też w programie znalazły się konkurencje sportowe i konkursy z nagrodami dla rodziców i dzieci. Obok wspólnych zabaw, prowadzonych przez pracowników MDK-u, uczestnicy będą mogli skorzystać bezpłatnie ze zjeżdżalni dmuchanych, ścianki wspinaczkowej oraz przejażdżki konnej.

Dzięki Kampanii „Postaw na rodzinę!” oraz środkom Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizowany jest w Jaśle nie tylko „Piknik Rodzinny” , ale także jest prowadzony Jasielski Uniwersytet Dziecięcy, którego jednym z partnerów jest Młodzieżowy Dom Kultury. Dlatego też jedną z niespodzianek dla dzieci, uczęszczających na Juniwersytet, będą zaproszenia do udziału w sobotnim pikniku.

Zapraszamy. Wstęp wolny!

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE