Informacje

W sobotę zakończenie zajęć na Juniwersytecie (zapowiedź)

18 czerwca o godz. 13 w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza odbędzie się uroczyste zakończenie Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W tym dniu mali studenci staną się absolwentami Juniwersytetu.

Logo Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego

W bezpłatnych zajęciach, które od 26 lutego br. odbywały się dwa razy w miesiącu, uczestniczyła setka jasielskich dzieci. Wśród ośmiu przeprowadzonych wykładów znalazły się te dotyczące marketingu, robotyki, lotnictwa czy bankowości. Wszystkie zajęcia miały na celu zainspirowanie dzieci do twórczego myślenia i aktywności w różnych dziedzinach życia.

Dodatkową niespodzianką dla dzieci będzie możliwość uczestnictwa w Pikniku Rodzinnym, który od godz. 14 rozpocznie się na terenie Ogródka Jordanowskiego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt polegający na zabawie dzieci w studiowanie, realizowany przez Miasto Jasło w ramach Programu „Postaw na rodzinę”. Partnerami projektu są: Powiat Jasielski, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza, Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Nowy Styl Group Sp. z o.o. Patronat nad projektem sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.juniwersytet.pl.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE