Na drogach

W Szebniach pieszy wtargnął pod samochód. Zginął na miejscu (FOTO)

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Szebnie. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy zginął mieszkaniec gminy Jasło. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Wypadek śmiertelny w Szebniach. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Samochód uczestniczący w wypadku w Szebniach.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 21 na drodze krajowej nr 28 w Szebniach (gmina Jasło). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf jechał od strony Jasła w kierunku Krosna. Przejeżdżając przez miejscowość z prawej strony jezdni wprost pod koła pojazdu wtargnął nagle pieszy. Mężczyzna szedł w kierunku Jasła. Pomimo podjętej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji, życia poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości potrąconego mężczyzny. – mówi podkom. Łukasz Gliwa, oficer prasowy jasielskiej Policji.

Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wiemy, że ofiara wypadku to prawdopodobnie mieszkaniec Warzyc w wieku około trzydziestu lat.

Kierujący pojazdem, 47-letni mieszkaniec Krosna, nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Funkcjonariusze ustalili, że w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady. Dokładne okoliczności tej tragedii będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. – dodaje Gliwa.

Na miejscu był też jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Relacjonuje mł. kpt. Edward Gronek:

Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jaśle zwłoki zostały zabezpieczone w prosektorium Szpitala Specjalistycznego.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: Śmiertelne potrącenie pieszego na DK28 w Szebniach (zdjęć: 14)

SŁOWA KLUCZOWE