Informacje

Włamywacze zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali czterech włamywaczy. Zatrzymani mężczyźni wyłamali drzwi wejściowe do altany i skradli łup warty kilka tysięcy złotych. Przyznali się do przestępstwa i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Zabezpieczona skóra dzika i porosty
Zabezpieczona skóra dzika i porosty.
Fot. © KPP Jasło

Dyżurny komendy o włamaniu został powiadomiony w minioną niedzielę. Mieszkaniec gminy Jasło zawiadomił, że nocą ktoś wyłamał drzwi wejściowe do jego altany, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenie. Łupem złodziei padły m.in. wędki, kołowrotki, kuchenka turystyczna, butla gazowa, skóra z dzika oraz kilkanaście parostków kozła. Straty oszacowano na 3 tysiące zł.

Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma czterech mężczyzn.Trzej mieszkańcy Jasła w wieku 25, 23 i 22 lat oraz ich 19-letni kolega z Krosna zostali zatrzymani.

Śledczy prowadzący postępowanie ustalili, że gdy podejrzani dowiedzieli się, że sprawą włamania zajmują się policjanci, część łupu wrzucili do kontenera na śmieci stojącego na jednym z cmentarzy. Pozostałe zrabowane przedmioty policjanci znaleźli w mieszkaniu dziewczyny 22-latka oraz w zaroślach na jednym z osiedli w Jaśle.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznali się do przestępstwa i chcą dobrowolnie poddać się karze. Trzej z nich byli już wcześniej karani.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE