Kultura | rozrywka | edukacja

Wycieczki po polskich i europejskich miastach i miasteczkach z Elizą Piotrowską (zapowiedź)

W ramach obchodów X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, które odbędzie się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle 6 czerwca 2011 r. o godz. 9.00.

Zapowiedź wydarzenia

Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Poznańskim i studia specjalizacyjne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Stale współpracuje z „Misiem” i „Świerszczykiem”. Jest autorką i ilustratorką m.in. książek: Alfabecik dla dzieci, A ja nie pozwolę nudzić Wam się w szkole! Franek, Hela, Bobas i koń trojański, Jest w muzeum obraz taki… Na stałe mieszka w Rzymie.

„…Piszę, bo pisanie przybliża mnie do samej siebie i do innych ludzi, wprowadza równowagę między tym co we mnie i tym, co poza mną, daje radość i poczucie spełnienia. Piszę, bo pisanie to spotkanie – moje ze światem i świata ze mną, to ruch „ku” i „od”. Piszę, bo nigdy nie byłabym w stanie tego samego powiedzieć…” mówi o sobie Eliza Piotrowska.

Sponsorami obchodów X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w MBP w Jaśle są: PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie – Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Piekarnia Jana Wątroby.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Literacki Park”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw i portal www.terazjaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE