Kultura | rozrywka | edukacja

Cyrkowa szkoła pod chmurką

Cztery godziny fantastycznej zabawy, a na zakończenie imienne dyplomy i nagrody dla wszystkich dzieciaków, które w niej uczestniczyły, to pierwszy z tegorocznych Wakacyjnych Czwartków Artystycznych z Jasielskim Domem Kultury. Pierwszym osiedlem, które w tym roku odwiedzili prowadzący zabawę klauni i instruktorzy plastyki JDK, było osiedle Kaczorowy.

Wakacyjny Czwartek Artystyczny
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Możliwość wesołego spędzenia czasu w towarzystwie rówieśników i poznania nowych zabaw, przyciągnęła około 60 dzieci i ich opiekunów nie tylko z osiedla Kaczorowy. Ci, którzy przyszli, nie żałowali. Trzej klauni: Olek, Andreolo i Marcin, w których wcielili się bracia Aleksander i Andrzej Makagon oraz Marcin Ptaszkowski z krakowskiego teatru Wagabunda, zaprosili dzieci do cyrkowej szkoły, w której uczyły się żonglować własnoręcznie zrobionymi piłeczkami, puszczać gigantyczne mydlane bańki, chodzić na szczudłach i robić zwierzątka z balonów, a nauczyciele z czerwonymi nosami wyciągali z kolorowej magicznej skrzyni i walizeczek coraz to nowe gadżety.

Dzwonek ogłaszał przerwy, na których było nie mniej ciekawie. Odbywały się konkursy, a rozstawione na placu niezwykłe rekwizyty do zabaw zręcznościowych przyciągały uwagę maluchów i ich opiekunów. Najmłodsi chętnie grali na wielkich blaszanych bębnach i łowili w balii namagnesowane pływaki, nieco starsi próbowali odkryć do czego służą tablice z okrągłymi otworami i rozgrywali mecze na mini boisku przeciągając piłkarzyki magnesami. Był też konkurs z nagrodami malowania kolorową kredą na płytkach chodnikowych i kredkami na papierze, zorganizowany przez instruktorki plastyki w JDK Ewę Kusiak i Annę Brożynę, a na zakończenie – pokaz sztuczek cyrkowych, nagrodzony gromkimi brawami.

Nagrody dla maluchów, słodycze i napoje ufundował zarząd osiedla.

Najbliższe spotkanie z klaunami na osiedlu Gamrat za tydzień (14 lipca br.); kolejne – 4 sierpnia na Osiedlu Bryły i 11 sierpnia na osiedlu Brzyszczki.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE