Na drogach

Dwa wypadki przez niedzielę

W niedzielę na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń rannych zostało sześć osób, w tym czworo dzieci. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu apelujemy o ostrożność.

WYPADEK
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Pierwszy wypadek wydarzył się około 13.00 na ul. Młynówka w Nowym Żmigrodzie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący oplem corsą 20-latek, na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volvem 21-latkiem. Na skutek wypadku obaj kierowcy trafili do szpitala.

Około trzech godzin po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem. Do zdarzenia doszło w Krempnej. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący oplem astrą, 43-letni mieszkaniec Rzeszowa, jechał w kierunku Jasła. Na jednym z zakrętów prawdopodobnie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym volkswagenem golfem.

Na skutek wypadku do szpitala trafiło czworo podróżujących golfem dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Jedno z nich doznało urazu szczęki, u drugiego stwierdzono uraz głowy, pozostałe nie odniosły poważnych obrażeń.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dokładne okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE