Kultura | rozrywka | edukacja

III Letnie Warsztaty wokalne „Poznaj swój głos” (zapowiedź)

Osiemnaście osób w wieku od 15 do 17 lat weźmie udział w III Letnich Warsztatach Wokalnych „Poznaj swój głos”, które rozpoczną się w piątek (8 bm.) w Jasielskim Domu Kultury. Koncert podsumowujący odbędzie się dzień później (9 bm.) o godz. 19 w Parku Miejskim.

Zapowiedź wydarzenia

Przez dwa dni zainteresowani wokalistyką nastolatkowie będą doskonalić głos pod kierunkiem Katarzyny Winiarskiej, pedagoga emisji i impostacji głosu. Na zakończenie – tak jak w poprzednich latach – odbędzie się koncert, w którym wystąpią wszyscy uczestnicy warsztatów.

Wakacyjne warsztaty wokalne organizowane są w JDK od kilku lat i nigdy nie brakuje chętnych. Prowadziły je już m.in.: Grażyna Łobaszewska, Anna Serafińska, Magdalena Skubisz oraz Danuta Błażejczyk. Jak podkreśla Ewa Grzebień, instruktorka muzyki w JDK, młodzież chętnie uczestniczy w warsztatach, bo są szansą nauczenia się czegoś dodatkowego, a także lepszego poznania swoich mocnych i słabych stron. – Fachowiec z zewnątrz może zauważyć to, czego ja nie widzę, co mi umknęło podczas zajęć, ocenić jakie kto popełnia błędy, zalecić odpowiednie ćwiczenia – mówi Ewa Grzebień, która w JDK prowadzi zajęcia wokalne.

Katarzyna Winiarska jest jednym z najlepszych wykładowców w Polsce; od 17 lat naucza emisji głosu; od trzech lat wykłada na Akademii Teatralnej w Warszawie, a od dwóch również w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia. Współpracuje z placówkami we Wrocławiu, Siedlcach, Kołobrzegu, Ostrołęce, Nidzicy; zasiada w jury wielu konkursów i festiwali (m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej”); prowadzi warsztaty wokalne w Polsce i na świecie.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE