Na drogach

Nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył drugiego pojazdu

Na jednym ze skrzyżowań w Jaśle kierujący samochodem osobowym nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył drugiego pojazdu. W wyniku uderzenia podróżująca jednym z pojazdów kobieta odniosła obrażenia ciała i trafiła do szpitala.

WYPADEK
© Fot. archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci interweniowali w poniedziałek (25.07) na miejscu wypadku, do którego doszło około godziny 14:15 na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic: Marszałka Józefa Piłsudskiego i Bieszczadzkiej (łączącego drogę krajową nr 28 z drogą krajową nr 73).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony ulicy Piłsudskiego w kierunku Warzyc samochód osobowy Kia Sportage, na skrzyżowaniu z ulicą Lwowską, najechał na tył Audi A4, które zatrzymało się na czerwonym świetle. Kierujący Kią 31-latek prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego doszło do stłuczki.

W wyniku wypadku poszkodowana została 37-letnia pasażerka „osobowego” Audi, której pomocy medycznej udzielił będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego. Kobieta trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle podkom. Łukasz Gliwa, po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niej uraz głowy oraz skręcenie kręgosłupa szyjnego. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu apelujemy o ostrożność.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE