Informacje

Odpowiedzą za pobicie

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Młodzi ludzie napadli na 27-letniego mieszkańca Jasła. Grozi im do 3 lat więzienia.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zdarzenie miało miejsce początkiem lipca br. w Jaśle. Pokrzywdzony został zaatakowany przez trzech młodych mężczyzn na ul. Krasińskiego. Napastnicy bili go pięściami i kopali po całym ciele. W wyniku pobicia napadnięty 27-latek stracił przytomność i trafił do jasielskiego szpitala. Stwierdzono u niego uraz głowy i żeber, wstrząśnienie mózgu oraz złamanie nosa.

Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. W czasie prowadzonego dochodzenia ustalili, że pobicia dokonali trzej mieszkańcy Jasła, w wieku 17, 18 i 20 lat. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania dwóch z nich przyznało się do popełnienia przestępstwa.

Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy dowodów, prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za pobicie grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Będzie ona zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania podejrzanych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE