Kultura | rozrywka | edukacja

Piknik Rekreacyjno – Sportowy w Brzezowej

Co roku Gminny Ośrodek kultury w Nowym Żmigrodzie wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na imprezy rekreacyjno sportowe zorganizował w dniu 10 czerwca 2011 roku w miejscowości Brzezowa, kolejny już Piknik Rekreacyjno – Sportowy.

Turniej w Brzezowej
Fot. © GOK W NOWYM ŻMIGRODZIE

Do turnieju swój udział zgłosiło siedem drużyn z miejscowości: Brzezowa, Skalnik, Jaworze, Mtytarka, Kąty, Sośniny, Grabanina. Drużyny rywalizowały w dwunastu konkurencjach: odbijanie piłki głową, bieg w płetwach, przeciąganie liny, wyścigi w taczkach, rzut lotką do celu, slalom na szczudłach, rzut gumiakiem, slalom z piłkom lekarską, rzut piłkom lekarską, test szybkościowy, trójskok z miejsca. Zawody organizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury, wójta gminy oraz sołtysa wsi Brzezowa. Tuż przed rozpoczęciem turnieju nad pięknie położonym boiskiem pośród otaczających go gór nadeszła burza i nie pewne było przeprowadzenie zawodów.

Po 30 minutowej nawałnicy pogoda wróciła do normy i zawody rozpoczęły się. Zawodnicy zaciekle, ale w kulturalny sposób prowadzili rywalizację w poszczególnych konkurencjach. Zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk a rywalizacja o dalsze miejsca toczyła się zaciekle. Po raz pierwszy wystartowały drużyny Brzezowej i Jaworza odnosząc sukces. Zaciekła rywalizacja trwała a pogoda z minuty na minutę robiła się coraz lepsza. Ostania konkurencja był wyścig w taczkach. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy mogli odpocząć i skonsumować kiełbaski przygotowane przez organizatora. Dla uświetnienia zawodów zaśpiewała swoje piosenki Ewelina Tokarczyk.

Organizatorzy w tym czasie przygotowali nagrody do wręczenia. Zawody prowadził Jerzy Dębiec a sędziował Antoni Hućko. Na zakończenie głos zabrał pan wójt, który podziękował organizatorom i uczestnikom za udział w tej masowej imprezie. Ogłoszono oficjalne wyniki. I miejsce Skalnik (59 pkt.), II – Sośniny (49 pkt.), III – Jaworze (43 pkt.), IV – Grabanina (42 pkt.), V – Brzezowa (39 pkt.), VI Kąty (38 pkt. po dogrywce/, VII – Mytarka (38 pkt.).

Dekoracji wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dokonał wójt Krzysztof Augustyn oraz sędzia główny Antoni Hućko. Udekorowanym przedstawicielom drużyn zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które zamieszczono w naszej regionalnej prasie Regionie Żmigrodzkim, który był patronem medialnym tej imprezy. W imieniu organizatorów serdecznie dziękuje pani sołtys Marii Homlak za pomoc w zorganizowaniu tych zawodów, jak również serdecznie dziękuje sędziemu, pracownikom GOK oraz wszystkim, którzy wzięli czynnie udział w tej rekreacyjnej imprezie.

Miejsce, w którym odbył się ten turniej jest położone w przepięknej scenerii otaczającego pasma Beskidu Niskiego. Wszyscy podziwiali walory przyrodnicze tego miejsca. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Jerzy Dębiec
(GOK w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE