Na drogach

Pół tysiąca litrów oleju napędowego na jezdni

W Kołaczycach, na drodze krajowej nr 73 relacji Jasło – Pilzno, zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W jednym z pojazdów doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem i wycieku oleju napędowego na jezdnię. Na miejscu pracowało kilkanaście jednostek straży pożarnej z powiatu jasielskiego i sąsiedniego powiatu dębickiego, które neutralizowały zagrożenie.

Kolizja w Kołaczycach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło przed godziną trzynastą, na pograniczu powiatu jasielskiego i dębickiego. Ze wstępnych informacji wynika, że w jadącym od strony Brzostku w kierunku Kołaczyc samochodzie dostawczym marki Mercedes Benz Atego (na świętokrzyskich numerach rejestracyjnych) doszło prawdopodobnie do awarii układu hamulcowego. W wyniku tego pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo samochodem ciężarowym marki MAN z cysterną (na ukraińskich numerach rejestracyjnych).

W wyniku uderzenia, w pojeździe doszło do uszkodzenia zbiornika na paliwo i uwolnieniu blisko pół tysiąca litrów oleju napędowego na jezdnię. Na szczęście cysterna była pusta.

Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł obrażeń ciała.

Na miejscu pracowały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (cztery samochody), Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy (dwa samochody), Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (jeden samochód) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostku (dwa samochody).

Strażacy przy pomocy sorbentu zneutralizowali wyciek i uprzątnęli jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Kołaczycach.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Fotorelacja ZOBACZ FOTOGALERIĘ: DK 73 w Kołaczycach: kolizja z udziałem dwóch „ciężarówek” (zdjęć: 21, fot. Damian Palar)

SŁOWA KLUCZOWE