Informacje

Porażony prądem przy pracy

W ciężkim stanie do szpitala w Jaśle trafił młody mężczyzna, który uległ porażeniu prądem. Do wypadku doszło podczas prac remontowych domu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Pogotowie Ratunkowe
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj około godz. 8.20 dyżurny komendy została powiadomiony o przewiezieniu do szpitala młodego mężczyzny, który został porażony prądem. Policjanci, którzy zajęli się zgłoszeniem ustalili, że 22-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce pracował przy ocieplaniu jednego z domów w Umieszczu.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że mężczyzna znajdując się na rusztowaniu, prawdopodobnie dotknął linii napowietrznej doprowadzającej energię do budynku. Po porażeniu prądem upadł na rusztowanie tracąc przytomność. Nie był wyczuwalny u niego puls.

Osoby udzielające mu pomocy rozpoczęły reanimację, którą kontynuował przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia. Na szczęście funkcje życiowe mężczyzny zostały przywrócone. 22-latek trafił do jasielskiego szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, informację o wypadku przekazali Państwowej Inspekcji Pracy. Dokładny przebieg zdarzenia będzie wyjaśniany w toku prowadzonego postępowania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE