Kultura | rozrywka | edukacja

W Młodzieżowym Domu Kultury wystąpi grupa POREMBISKO (zapowiedź)

Zapraszamy na wyjątkowy koncert grupy POREMBISKO w dniu 8 lipca 2011 r. o godzinie 20.00. Koncert odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle – wstęp wolny!

Zapowiedź wydarzenia

Zespół Porembisko to działający od niedawna, lecz prężnie rozwijający się pomysł na rozprzestrzenianie ludowych piosenek z regionu szeroko pojętej Słowiańszczyzny. W repertuarze zespołu znajdują się tradycyjne pieśni z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Bułgarii, Macedonii czy Serbii. Grupa stara się oddać pierwotny charakter i specyfikę tego rodzaju śpiewu, który towarzyszył niegdyś życiu codziennemu, a dziś staje się częścią kulturowego krajobrazu.

Trzon zespołu stanowią: jaślanka Greta Wardęga, Marta Kozioł i Weronika Gogola, stale współpracują: Jacek Skoczek, Benedek Káldi, Aleksandra Zięba, Marta Michałek, Joanna Majewska. Artyści są studentami filologii słowiańskich.

Dotychczas występowali przy okazji wernisaży i podczas Konferencji Młodych Naukowców organizowanej przez Koło Ukrainistów UJ, jak również na zaproszenie rzeszowskiego Teatru bez rzędów.

Serdecznie zapraszamy!!!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE