Kultura | rozrywka | edukacja

W niedzielę koncert muzyki etnicznej (zapowiedź)

Na kolejny koncert zorganizowany w ramach „Wakacji ze sztuką” zaprasza w najbliższą niedzielę (31 lipca) Jasielski Dom Kultury. Tym razem park będzie rozbrzmiewał muzyką etniczną z różnych stron świata w wykonaniu zespołu Acoustic Acrobats.

Zapowiedź wydarzenia

Grupa pod tą nazwą istnieje niedługo, bo od zeszłego roku, ale tworzący ją muzycy współpracowali i razem występowali od kilku lat. W latach 2008–2010, jeszcze nie jako Acoustic Acrobats zagrali blisko 200 koncertów w Polsce, dziewięciu krajach Europy, a także na Jamajce i w Afryce.

Zdobywali doświadczenia koncertując w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach, czy w miejscach tak egzotycznych, jak położona w dżungli misja. Dojrzewali jako ludzie i jako muzycy, uczyli się czerpać energię od tysięcy spotykanych przez nich ludzi różnych ras i narodowości oraz dawać radość innym, wzruszać ich i wprawiać w zadumę swą muzyką. W kwietniu ubiegłego roku postanowili założyć nowy zespół grający muzykę etniczną z różnych stron świata.

Kilka kolejnych miesięcy poświęcili na pracę nad koncepcją i kształtem artystycznym nowej grupy by z początkiem roku 2011 rozpocząć niezależną działalność pod nazwą Acoustic Acrobats.

Skład Acoustic Acrobats tworzą: Piotr Skupniewicz, Bogusław Zięba, Jacek Hołubowski, Adam Leśniak, Jacek Fedkowicz, Damian Rękas.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE