Informacje

W piątek do Jasła wraca zlot motocyklowy im. „Hubala”

Pod naszym patronatem

W piątek rusza IX Zlot Motocyklowy im. „Hubala”, organizowany przez Jasielski Klub Motocyklowy „Brothers of the South”. Dzięki wsparciu burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego impreza po kilku latach wraca do Jasła.

Zapowiedź wydarzenia

W ubiegłym roku motocykliści gościli w Kołaczycach, rok wcześniej poza terenem powiatu jasielskiego (we Frysztaku). Organizatorzy liczą, że dzięki współpracy z burmistrzem Andrzejem Czerneckim i miejskimi urzędnikami, tym razem wpisze się na stałe w plan cyklicznych imprez jasielskich.

Zlot odbędzie się na terenie ośrodka sportowego „Rafinerii Jasło”. Oficjalne otwarcie i przyjmowanie uczestników rozpocznie się w piątek o godzinie szesnastej. Dwie godziny później rozpoczną się koncerty zespołów bluesowo-rockowych, podczas których zagrają: „Youdash”, „P.E.T.”, „Tequila”, „Blues Gang”, „Steel Velvet”.

Główną atrakcją, która zawsze przyciąga zaciekawionych mieszkańców, będzie sobotnia parada ulicami Jasła z postojem na płycie Rynku. Motocykliści wyjadą spod ulicy Sportowej w kierunku centrum miasta o godzinie dwunastej. O godzinie piętnastej rozpoczną się zawody sprawnościowo motocyklowe (w tym konkurs na najgłośniejszy wydech zlotu). A od godziny osiemnastej kolejna dawka muzyki. Tym razem wystąpią: „Vermillion”, „Tug Boat”, „Guitar Force”, „Krusher” i „Hendon”.

Wstęp na koncerty bezpłatny.

W trakcie sobotnich koncertów odbędzie się licytacja rzeźb przekazanych przez artystę rzeźbiarza Andrzeja Tarkę z Roztok i Adama Rąpałę z Jasła, jak również pracy Zofii Kędziory z Jedlicza, która jest artystką malarką i gobeliniarką i haftowany obrazek, dzieło Grażyny Jaśko z Jasła – certyfikowanej nauczycielki pergamano. Bardzo dziękujemy! Czekamy jeszcze na kolejne dary. Dochód uzyskany z licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie i rehabilitację naszego kolegi Roberta, który uległ wypadkowi motocyklowemu kilka lat temu. Motocykliści potrafią wspierać się w potrzebie. – mówi Artur Florczak, wiceprezydent „Brothers of the South” Jasło.

Oficjalną część zlotu zakończy o godzinie 22 pokaz grupy tancerzy ognia „Syriusz” (szczegóły na www.grupasyriusz.pl).

Organizatorem jest działający od 1997 roku Jasielski Klub Motocyklowy „Brothers of the South”. Stowarzyszenie zrzesza grupę przyjaciół, mających jedną wspólną pasję. Jak sami podkreślają jazda motocyklem „to nie tylko oderwanie się od szarości dnia codziennego, ale sposób na życie”.

Na co dzień oprócz jazdy na motocyklach nikt nie dostrzega działalności klubu, ponieważ nie lubimy się afiszować. – podkreśla Artur Florczak. – Robimy to, co sprawia nam przyjemność, a innym daje chociaż odrobinę radości. Nasze pojawienie się na pikniku w Szkole Specjalnej przy ulicy Piotra Skargi w Jaśle, przejażdżki dzieci na motocyklach wydają się drobnostką. Ten, kto tam był i widział radość i uśmiech dzieci – bezcenne. Robiąc coś dobrego dla innych ludzi, dając radość dzieciom mam wrażenie, że stajemy się lepszymi ludźmi.

Imprezę sponsorują: Piekarnia „Kołacz” w Kołaczycach, Firma Przewozowa „HESTA”, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Karpacka Spółka Gazownictwa, „Grosar” oraz Fabryka Armatur „JAFAR” S.A.

W imieniu klubowiczów serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w imprezach towarzyszących zlotowi i życzymy dobrej zabawy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE