Na drogach

W Przysiekach zderzenie dwóch pojazdów. Jeden wylądował w rowie

W Przysiekach na drodze głównej straż pożarna kieruje ruchem wahadłowym po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana.

Wypadek w Przysiekach

Wypadek w Przysiekach

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 16:30. Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Przysieki (na wysokości tablicy informującej o „czarnym punkcie”) zderzyły się dwa samochody osobowe: Audi A4 i Volkswagen Vento. W wyniku uderzenia jeden z pojazdów wylądował w przydrożnym rowie, blokując pas jezdni w kierunku Skołyszyna.

Na miejscu pracuje jeden zastęp (samochód ratownictwa technicznego) z jasielskiej Straży Pożarnej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, odłączeniu butli z gazem w jednym z rozbitych pojazdów, kierowaniu ruchem wahadłowym na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Jak poinformował asp. sztabowy Jacek Zagórski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała do szpitala jedną osobę poszkodowaną w tym zdarzeniu. – Nie wiemy w tym momencie, jakie odniosła obrażenia. – powiedział.

Na miejscu jest patrol Policji, który wyjaśnia szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

(DB)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE