Kultura | rozrywka | edukacja

„Gnomeo i Julia” czyli romans wszechczasów dla dzieci [ZAPOWIEDŹ]

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatną projekcję animowanego filmu „Gnomeo i Julia”, która odbędzie się w 26 sierpnia o godz. 10.00 w jasielskim kinie Syrena. Projekcja odbywa się w ramach projektu „Literacki Park”.

Zapowiedź wydarzenia
POD NASZYM PATRONATEM MEDIALNYM

Bezpłatne bilety wstępu do odbioru w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1. Ilość miejsc ograniczona.

„Gnomeo i Julia” to komediowa adaptacja najbardziej znanego romansu wszechczasów, który tym razem zostaje przeniesiony w najmniej prawdopodobne realia – ogrodowych krasnali. Tak oto na kolorowym, wypełnionym różowymi flamingami, marmurowymi fontannami i plastikowymi palemkami podwórku, spotykają się Gnomeo i Julia i… zakochują się w sobie po uszy, a raczej po czubki krasnalich czapek. Zanim jednak nastąpi happy end, wydawałoby się spokojny na co dzień ogródek, stanie się polem prawdziwej walki pomiędzy zwaśnionymi rodami czerwonych i niebieskich. Która strona wygra i czy wielka miłość przetrwa? Jedno jest pewne, Kelly Asbury, współtwórca „Shreka 2” sprawi, że uśmiejemy się do łez. W filmie pełno jest celnych gagów i kąśliwych żartów, które rozbawią największych ponuraków… – z opisu dystrybutora.

Projekt „Literacki Park” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw i portal www.terazjaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE