Na drogach

Chłopiec wjechał rowerem pod autobus

W Zarzeczu (gmina Dębowiec) przez ponad godzinę całkowicie zablokowana dla samochodów ciężarowych była droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród, gdzie doszło do wypadku z udziałem nastoletniego rowerzysty. Chłopiec trafił do szpitala.

Kolizja w Zarzeczu

Kolizja w Zarzeczu

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło po godzinie siedemnastej. Jadący od strony Nowego Żmigrodu w stronę Jasła 9-letni rowerzysta, prawdopodobnie chcąc przejechać na drugą stronę jezdni, skręcił kierownicą w lewo i w tym momencie został potrącony przez jadący w tym samym kierunku autobus marki Autosan H9-21. Kierowca pojazdu próbował jeszcze uniknąć uderzenia, o czym świadczą ślady hamowania na znacznym odcinku jezdni.

W wyniku wypadku chłopiec doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Autobusem, oprócz kierowcy, podróżowała dwójka pasażerów. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń ciała. Mężczyzna był trzeźwy.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Przez ponad godzinę odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 był całkowicie zablokowany dla samochodów ciężarowych, których kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku zarówno od strony Jasła jak i od strony Nowego Żmigrodu. W tej policjanci wznowili całkowicie ruch po obu stronach jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE