Kultura | rozrywka | edukacja

Dni Dębowca za nami

W niedzielę 28 sierpnia 2011r. odbyły się Dni Dębowca połączone z Turniejem w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Dębowiec.

Dni Dębowca

Dni Dębowca

Dni Dębowca

Fot. © UG w Dębowcu / SABINA GUGULSKA

Cała zabawa rozpoczęła się turniejem o godz. 8:00. Zwycięzcami turnieju została drużyna z Zarzecza, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Łazów Dębowieckich natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Dębowca.

Wójt Gminy Dębowiec – Zbigniew Staniszewski wręczył również statuetki sportowcom, którzy wyróżnili się podczas rozgrywek. Statuetka dla najlepszego strzelca przypadła dla Piotra Bożka z Zarzecza. Za najlepszego bramkarza uznano jednogłośnie Krzysztofa Żychowskiego z Dębowca, natomiast statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Grzegorz Jodłowski z Łazów Dębowieckich.

Popołudniowe atrakcje rozpoczął Pokaz Mody przygotowany przez Panią Elżbietę Czajkę z Zarzecza. Projektantka ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Projektowaniem i szyciem zajmuje się od dwóch lat. Kolekcja Pani Elżbiety składała się z kilkunastu wdzianek wykonanych z dzianiny bawełnianej. Przygotowana została dla osób z fantazją, pragnących się wyróżnić, a jednocześnie poszukujących ubrań profesjonalnie odszytych, z naturalnych, dobrych jakościowo materiałów.

Specjalnie dla najmłodszej publiczności na scenie pojawił się Teatr Iluzji „Mefisto” z Krakowa, a zaraz po nim odbył się pokaz Młodych Talentów z Gminy Dębowiec. Swoje zdolności muzyczne na scenie zaprezentowali: Karolina Giers, Natalia Świątkowska, Daria Żebracka, Patryk Żychowski, Mirosław Wróżek, Joanna Staniszewska, Marcin Staniszewski Katarzyna Oleszkiewicz, Maciej Stanek, Mateusz Nocek, Konrad Mosoń, Ola Niklewicz.

W trakcie imprezy odbywały się liczne konkursy z nagrodami.

W godzinach wieczornych zagrał zespół Huncfor z Lipinek natomiast Gwiazdą Wieczoru był zespół Buenos Amigos grający przeboje muzyki latynoskiej. Część widowiskową zakończył występ Tancerzy Ognia Dragonica z Dębicy. Do późnych godzin nocnych gości bawił zespól BLUE SKY.

Sabina Gugulska
(UG w Dębowcu)

SŁOWA KLUCZOWE