Sport | rekreacja | turystyka

Jasło – program dla młodzieży

Około 200 młodych osób uczestniczyło w jasielskim programie ,,Trener Osiedlowy”, który realizowany był w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Głównym założeniem programu była organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Program realizowany był od 1 czerwca do 31 sierpnia br.

Trener osiedlowy
Fot. © URZĄD MIASTA W JAŚLE

Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w tego typu zajęciach, są zadowoleni z tego, że mogą pod okiem trenera podnieść swoje umiejętności – tłumaczy Jerzy Chmiel, trener osiedlowy Osiedla Śródmieście.

Program realizowany był na pięciu jasielskich osiedlach: Gamrat, Rafineria, Kopernika, Mickiewicza i Śródmieście. Zajęcia odbywały się na bazie obiektów sportowych danego osiedla, głównie na szkolnych obiektach sportowych. Obok zajęć na osiedlach, młodzież miała bezpłatne wejściówki na basen i uczestniczyła w trzech wycieczkach turystyczno-krajoznawczych w Bieszczadach, w Rzeszowie i w Zakopanem.

Poza tym młodzież uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych z wędkarstwa – ich nauczycielem był mistrz świata w wędkarstwie muchowym, obecnie aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy – Marek Walczyk.

Oficjalne zakończenie programu odbyło się w ostatni dzień wakacji. Na zakończenie wszystkie osiedla, które uczestniczyły w programie dostały pamiątkowe puchary, upominki, słodycze oraz dyplomy.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE