Kultura | rozrywka | edukacja

Justyna Jasłowska poprowadzi warsztaty taneczne w Młodzieżowym Domu Kultury (zapowiedź)

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza kobiety w każdym wieku na wyjątkowe warsztaty taneczne, które poprowadzi Justyna Jasłowska.

Justyna Jasłowska
Fot. © ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

JUSTYNA JASŁOWSKA: performerka, tancerka, choreograf, związana artystycznie z Centrum Kultury w Lublinie, organizatorka i współtwórczyni International Maat Festival (2010), inicjatorka i koordynatorka działającej w Lublinie w Pracovnii OFF (2007-2009). Związana z Teatrem Maat Projekt od momentu powstania grupy (2004 -2011). Brała udział we wszystkich ważniejszych działaniach teatru tworząc ścisły trzon zespołu. Magister socjologii, studiowała również kulturoznawstwo. Obecnie studiuje fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Współpracowała z Teatrem Ciała Limen (2006-2009, tańczyła w spektaklach: Limbus. Złośliwie tajemniczy świat, Ukiyo. Przepływający świat.) oraz z Campagne La Sablier (2005-2010, występowała w spektaklu Gaspards. Enant’s suvage w reżyserii Pascala Dubois, Francja i Rumunia. Brała wielokrotnie udział w plenerowych akcjach teatralnych Kacpry w Polsce, Francji, Rumunii, Afryce).

Tworzy własne choreografie (Spirale -2008, Kill Bill vol.0 -2010, Sztuka Pływania -2010, November -2011).

Jako stypendystka edukacyjnego programu tanecznego dla młodych choreografów Alternatywna Akademia Tańca pracowała w systemie coaching project z wybitnymi osobowościami: Arkadi Zaides, Hooman Sharifi, Ria Hagler, Joseph Frucek, Stephanie Cumming, Chris Harring, Peter Player, Simone Aughterlony, Isabelle Schad, Johnattan Burrows, Bruno Pocherone, Phillipe Blanchard (Art Foundation, Stary Browar, Poznań, 2009-2010).

Laureatka konkursu Rezydencja/Premiera 2011, organizowanego przez Gdański Klub Żak, w ramach którego powstał spektakl November.

Tańca (różne techniki: butoh, współczesny, BMC, autentic movement) uczyła się jako uczestniczka wielu warsztatów i programów tanecznych w Polsce i za granicą. Tańca butoh uczyła się u Sylwii Hanff, Atsushiego Takenouchi, Daisuke Yoshimoto i Katsura Kan.

Od 2008 roku prowadzi warsztaty taneczno-choreograficzne w oparciu o własne doświadczenia performerskie, taneczne oraz treningu kung-fu łacząc zdobyte umiejętności. Prowadzi również warsztaty wykorzystując wiedzę fizjoterapeutyczną skierowane głównie do tancerzy. Współpracuje z różnymi artystami łącząc w swoich pracach wiele form scenicznego wyrazu.

Warsztaty odbędą się w dniach 3 – 4 września 2011 r. w MDK w Jaśle.
3 września /sobota/ – godz. 15.00 – 18.00
4 września /niedziela/ – godz. 10.00 – 13.00

Koszt – 70 zł (cena za dwa dni)

Zapisy pod nr tel. 13 446 59 25 do dnia 31 sierpnia br.

Serdecznie zapraszamy!

(MDK w Jaśle)

Back to top button