Informacje

Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za plony

Jak co roku rolnicy z terenu gminy Jasło dziękowali za plony – 28 sierpnia w Osobnicy odbyły się Dożynki Gminne. Niedziela przywitała wszystkich słoneczną, letnią pogodą – idealną na podziękowanie wszystkim rolnikom za trud ich pracy.

Dożynki gminne w Osobnicy
Fot. © Urząd Gminy Jasło / WIOLETA WŁADYKA

Starostami tegorocznych dożynek byli Waldemar Kalita z Kowalów i Dorota Kędra z Osobnicy a 15 delegacji zaprezentowało swoje wieńce.

W kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez proboszcza ks. Czesława Szewczyka, ks. dziekana Wacława Rybkę, ks. Michała Gieruta, który pochodzi z Osobnicy i ks. Jerzego Uhmana duszpasterza diecezjalnego rolników, podczas której starostowie delegacji wieńcowych złożyli dary ołtarza.

Druga część uroczystości miała miejsce na placu przy kościele, gdzie na początku zabrał głos gospodarz uroczystości Stanisław Pankiewicz Wójt Gminy Jasło. W swoim przemówieniu podziękował rolnikom za trud, jaki włożyli w tegoroczne żniwa. Podkreślił również, że praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej, a rolnictwo nadal pozostaje cennym skarbcem wartości społecznych i kulturowych. Wójt docenił wyróżniających się rolników z gminy Jasło, wręczając im listy gratulacyjne.

Dożynkom gminnym towarzyszyły występy zespołów – Kapeli Ludowej Trzcinicoki, Chóru Cecylianum z Osobnicy, Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle oraz Katarzyny Ślusarczyk z Osobnicy, Agnieszki Rewiś z Osobnicy, zespołu weselnego Texas. Gwiazdą wieczoru był zespół Liverss. Duże wrażenie na licznie zgromadzonych zrobił pokaz sztucznych ogni. Wieczorem odbyła się zabawa ogrodowa

(UG Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE