Informacje

Uczniowie powiatu jasielskiego najlepsi

Najwyższy wynik (63,45%) z rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki w województwie podkarpackim wśród liceów ogólnokształcących odnotowano w powiecie jasielskim.

Herb powiatu jasielskiego

Na drugim miejscu znalazł się powiat strzyżowski osiągając niewiele niższą lokatę – 62,79%, a na trzecim powiat krośnieński – 60,77%. – Ten wynik to powód do radości, a nawet dumy. Świadczy to o tym, że mamy bardzo zdolną i pracowitą młodzież oraz dobrych nauczycieli. Pragnę serdecznie pogratulować tegorocznym absolwentom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Matematyka to bez wątpienia królowa nauk, a opanowanie jaj tajników pozwala osiągnąć sukces w wielu dziedzinach, również życia codziennego – mówi zadowolony Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Łącznie do rozszerzonego egzaminu z matematyki w powiecie jasielskim przystąpiło 196 uczniów, z czego 186 to absolwenci ogólniaków. – To bardzo dobra wiadomość. Wyniki egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym były decydujące dla bardzo wielu absolwentów szkół ponadgimnazjalnych – myślę, że dla większości – o przyjęciu na wyższe studia. Dzięki nim mieli oni możliwość dostania się na studia w najlepszych uczelniach. – mówi Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE