Na drogach

W Zarzeczu samochód osobowy uderzył w drzewo

W niedzielę wieczorem służby ratownicze interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec). Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala.

Kolizja w Zarzeczu

Kolizja w Zarzeczu
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 19:50. Jadący od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła samochód osobowy Opel Vectra, kierowany przez 23-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski, zjechał z jezdni w lewo i uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że mężczyzna nie dostosował prędkości pojazdu do panujących na jezdni warunków atmosferycznych.

Na miejscu pracowały służby ratownicze: jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego. Kierowca oraz podróżująca z nim pasażerka zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u nich skręcenie kręgosłupa szyjnego, a ponadto u kobiety stłuczenie miednicy. Oboje zostali zwolnieni do domu.

Funkcjonariusze ustalili, że w momencie zdarzenia 23-latek był trzeźwy. Na mężczyznę został nałożony mandat karny.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE