Informacje

Znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn

Policja i prokuratura w Jaśle prowadzą czynności w związku z odnalezieniem zwłok dwóch mężczyzn. Ciało jednego z nich znaleziono na terenie Szebni, drugiego w rzece Ropie w Osobnicy. Trwa ustalanie tożsamości zmarłych i okoliczności ich śmierci.

Karawan
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

O odnalezieniu pierwszych zwłok dyżurny komendy został powiadomiony w miniony piątek około 15.50. Na ciało mężczyzny natknął się 16-latek koszący trawę w pobliżu kościelnego parkingu w Szebniach. O tym zdarzeniu powiedział proboszczowi parafii, który natychmiast zawiadomił Policję.

Następnego dnia około 12.20 w Osobnicy, idący wzdłuż rzeki Ropy 17-letni wędkarz, zauważył leżące przy brzegu w wodzie ciało innego mężczyzny. Informacje o tym zdarzeniu przekazał swojej sąsiadce, która powiadomiła dyżurnego komendy.

Na miejsca odnalezienia zwłok skierowani zostali policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej. Policyjni technicy kryminalistyki przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady. W czynnościach uczestniczył również prokurator oraz biegły lekarz sądowy. Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Badanie określi dokładną przyczynę ich zgonu.

Trwają policyjne czynności mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzn i okoliczności ich śmierci.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE