Informacje

„Młodzież w działaniu”: w październiku kolejne szkolenia

W październiku rusza kolejny cykl szkoleń w zakresie programu „Młodzież w działaniu”. Do tej pory z możliwości udziału w warsztatach skorzystało ponad trzysta osób: liderów młodzieżowych, pedagogów, pracowników bezpośrednio pracujący z młodzieżą w formach edukacji nieformalnej, czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Młodzież w działaniu

Spotkanie inauguracyjne zaplanowano na 5 października (środa) w Sali Obrad Urzędu Miasta w Jaśle. Dzień później odbędzie się pierwsze pełne szkolenie. Można się jeszcze zapisywać: wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na naszym portalu (kliknij tutaj, aby pobrać plik w formacie .doc) i przesłać ją na adres poczty elektronicznej koordynatora programu Zbigniewa Dranki: zdranka@karpaty.pl.

Podczas warsztatów omawia się zasady i szczegóły programu „Młodzież w działaniu”, zarządzanie projektem, ewaluację, tworzenie projektu, wypełnianie aplikacji (wniosku o dofinansowanie) oraz przybliża sposób naliczania budżetu i grantu. Szkolenia dla osób z województwa podkarpackiego prowadzą animatorzy Narodowej Agencji Programu Młodzież. – informuje Zbigniew Dranka.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. Uczestnicy, których liczba jest ograniczona do 25 podczas jednego spotkania, mają zapewnione: noclegi przy dwudniowych szkoleniach, wyżywienie oraz materiały związane z programem zajęć. Wszystko jest finansowane z programu „Młodzież w działaniu”. Jedyne koszty, jakie ponoszą uczestnicy, to dojazd do miejsca prowadzenia warsztatów.

W Jaśle zaplanowano pięć szkoleń: w październiku (jednodniowe), grudniu (dwudniowe), lutym (jednodniowe), kwietniu (dwudniowe) oraz maju (jednodniowe).

Decyzją Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” od 1 listopada 2008 organizacją prowadzącą szkolenia i konsultacje w zakresie programu edukacyjnego „Młodzież w działaniu” na terenie Małopolski i Podkarpacia jest Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, zaś koordynatorem dla naszego województwa jest Zbigniew Dranka z Jasła. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 602 519 178.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE