Na drogach

Motorowerzyści sprawcami kolizji

Mimo, że wkrótce rozpocznie się kalendarzowa jesień, ciepłe dni sprzyjają przejażdżkom skuterem lub motorowerem. Coraz więcej takich pojazdów pojawia się na drogach. Niestety, częściej dochodzi również do zdarzeń z ich udziałem. W ostatnich dniach miały miejsce dwie kolizje, których sprawcami byli motorowerzyści.

WYPADEK
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do pierwszego zdarzenia doszło początkiem tygodnia w Tarnowcu. Policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący motorowerem 25-latek wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy fiata. Na szczęście w wyniku zderzenia się pojazdów, nikomu nic poważnego się nie stało. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie z udziałem jednośladu miało miejsce w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący bmw mieszkaniec Jasła, jechał ulicą św. Jana z Dukli. Gdy zatrzymał się przed poprzedzającym go samochodem, nagle poczuł uderzenie w tył pojazdu. Okazało się, że jadący za nim 16-letni motorowerzysta nie zauważył światła stop i wpadł w bmw.

Apelujemy do motorowerzystów oraz pozostałych zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Pośpiech i rutyna na drodze to bezpośrednie przyczyny wielu kolizji i wypadków. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze.

Apelujemy także do rodziców dzieci i młodzieży korzystających z rowerów i skuterów o wzmożenie nadzoru i reagowanie na przypadki brawurowej jazdy swoich pociech.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE