Informacje

Nauczyciele otrzymali awanse

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego 18 nauczycielom szkół ponadgimnzjalnych z terenu powiatu jasielskiego. Uroczystość odbyła się 31 sierpnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle.

Złożenie przysięgi
Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

Akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego pedagodzy otrzymali po złożonym wcześniej egzaminie przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Zarząd Powiatu w Jaśle. – Gratuluję tego sukcesu. Jest to pewien etap, do którego przygotowywaliście się długo, ale zakończyliście go pomyślnie. Myślę, że Wasza dalsza droga zawodowa będzie się również układała według założonych przez Was planów. Dziękuję za to, że podejmujecie działania w kierunku podnoszenia Waszych kwalifikacji w niełatwej pracy – powiedział Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Podkreśli również, że dalsze działania władz powiatu jasielskiego będą zmierzać w kierunku wspierania tych nauczycieli, którzy będą podnosili swoje kwalifikacje zawodowe. – Żyjemy na pięknym terenie, ale takim, który stosunkowo odstaje od najbogatszych pod względem finansowym. Stąd nie możemy dać wiele cennego tej młodzieży, która się tu wychowuje poza edukacją. To jest ten największy skarb, który im dajemy i cieszę się, że to właśnie Państwo tej młodzieży będą te zasady wpajać – dodał Starosta.

***

Awanse otrzymali: Grzegorz Woźniak z Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, Monika Kowalska i Agnieszka Bednarkiewicz z Zespołu Szkół w Trzcinicy, Marta Głogowska, Monika Jurkowska – Nocek i Anna Tyrpak z Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle, Dariusz Władyka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, Teresa Dworakiewicz, Barbara Kopa oraz Grzegorz Baran z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaśle, Renata Maciechowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Damian Papciak z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, Barbara Jaworska z Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle, Maria Smoleń, Rafał Pabis oraz Małgorzata Śliwa z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle oraz Krzysztof Siryk i Bogusław Ginter z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE