Na drogach

Nietrzeźwy drogowiec kierował ruchem

Policjanci zatrzymali pijanego pracownika firmy budowlanej. Mężczyzna kierował ruchem na remontowanym odcinku drogi w Jaśle. Drogowiec miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, grożą mu surowe konsekwencje.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj kilkanaście minut po godz. 19 dyżurny jasielskiej komendy odebrał telefon od kierowcy jadącego ul. Wojska Polskiego w Jaśle. Zgłaszający prosił o interwencję twierdząc, że pracownicy firmy budowlanej kierujący ruchem w miejscu, gdzie trwają roboty drogowe, są nietrzeźwi.

Policjanci podjechali w okolice ronda budowanego na drodze wojewódzkiej nr 992. Gdy przybyli na miejsce, zobaczyli duży korek. Ręczną regulację ruchem pojazdów prowadziło dwóch drogowców.

Funkcjonariusze ustalili ich tożsamość i sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że jeden z pracowników, 59-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród był pijany. Alkomat wskazał u niego prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z mężczyzn był trzeźwy. O sytuacji powiadomiono przełożonego, który zastąpił pijanego pracownika w kierowaniu ruchem.

Nietrzeźwy drogowiec został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut pełnienia czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE