Na drogach

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle była kolejnym miejscem spotkania policjantów z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest kształtowanie wśród najmłodszych bezpiecznych postaw i zachowań w ruchu drogowym.

Spotkanie z policjantkami
Fot. © KPP JASŁO

Policjanci od początku nowego roku szkolnego spotykają się z uczniami, by przypomnieć najmłodszym, jak powinni zachować się na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola lub szkoły. Kolejnym miejscem spotkania funkcjonariuszy z maluchami była Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle.

W trakcie lekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, uczyły się jak postępować w sytuacjach stanowiących dla nich zagrożenie, aby uchronić się od wypadku. Najmłodsi ćwiczyli również umiejętność rozróżniania podstawowych znaków drogowych, prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych oraz wysłuchali pogadanki o konieczności stosowania elementów odblaskowych.

Bohaterem dnia został SpongeBob Kanciastoporty – ekspert w sprawach bezpieczeństwa. Policjantki, które spotkały się z dziećmi, przekazały uczniom specjalnie stworzony materiał wideo z jego udziałem. Znana dzieciom kreskówkowa postać wprowadza maluchy do świata zasad ruchu drogowego, a wszystko przedstawia w humorystyczny sposób, dzięki czemu łatwiej przyswajają one przekazywane treści.

Dzieci otrzymały również plakat promujący kampanię „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Będzie on każdego dnia przypominał uczniom o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE