Informacje

„Wyprawka dla Żaka 2011”

Sto wyprawek to wynik tegorocznej akcji „Wyprawka dla Żaka 2011” przeprowadzonej przez pracowników i wolontariuszy Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle.

Polski Czerwony Krzyż

Jest to akcja cykliczna, organizowana corocznie, a celem tej akcji jest wyrównanie szans edukacyjnych najbiedniejszych dzieci przez wyposażenie w przybory szkolne uczniów z klas od zerówki do trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Na wyprawkę składały się: blok rysunkowy, blok techniczny, papier kolorowy, 2 zeszyty w kratkę, 2 zeszyty w linię, piórnik, flamastry, nożyczki, plastelina, farby akwarele, kredki ołówkowe i woskowe, gumka do mazania, klej, ołówek, 2 długopisy, linijka, temperówka, zeszyt do nut.

Pomoc adresowana jest do dzieci z rodzin najsłabiej uposażonych typowanych przez MOPS Jasło, GOPS Jasło, GOPS Tarnowiec i ZR PCK Jasło. Wyprawki rozpoczęto wydawać od 05 września 2011 roku.

ZR PCK Jasło składa serdeczne podziękowania ludziom, którzy nie są obojętni na rosnące potrzeby drugiego człowieka i mimo złej kondycji materialnej społeczeństwa wspierają statutową działalność tej organizacji.

Informujemy, że PCK nie jest organizacją dotowaną odgórnie w związku z czym nasze możliwości są ograniczone.

Organizowana przez nas akcja nigdy nie osiągnęłyby swojego celu, gdyby nie pomoc wolontariuszy i ludzi dobrej woli – wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka.

(ZR PCK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE