Na drogach

Zdemolowali przystanek, bo nie mieli nic do roboty

Dzielnicowi z jasielskiej komendy zatrzymali dwóch młodych wandali. Pijani mężczyźni zdemolowali przystanek autobusowy w Osobnicy. Swoje zachowanie tłumaczyli brakiem zajęcia. Wkrótce usłyszą zarzut niszczenia mienia.

Zdemolowany przystanek autobusowy
Fot. © archiwum KPP JASŁO

O zdarzeniu poinformowała dyżurnego komendy jedna z mieszkanek Osobnicy. Kobieta widząc, że ktoś demoluje przystanek, natychmiast zawiadomiła Policję.

Chwilę później na miejscu pojawił się policyjny radiowóz. Funkcjonariusze z rewiru dzielnicowych potwierdzili wybicie szyb w przystanku i zaczęli sprawdzać przyległy teren w poszukiwaniu sprawców. Po kilku minutach, w pobliżu miejscowej szkoły dostrzegli dwóch młodych ludzi, których wygląd odpowiadał rysopisowi wandali.

Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Okazali się nimi 19-letni mieszkańcy gminy Jasło. Obaj byli pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Zatrzymani wandale przyznali się do zdemolowania przystanku. W rozmowie z policjantami stwierdzili, że powybijali szyby, bo nie mieli nic innego do roboty. Wkrótce odpowiedzą za wyrządzone straty.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE