Kultura | rozrywka | edukacja

Konfrontacje artystyczne w Skołyszynie

26 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury. Organizowane od 2001 roku Konfrontacje Artystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z Gminy Skołyszyn.

Konfrontacje artystyczne
Fot. © GOKiCz w Skołyszynie

Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi zespołami tanecznymi i grupami teatralnymi oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej.

W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 140 młodych aktorów i tancerzy. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół w Bączalu Dolnym, Harklowej, Jabłonicy, Kunowej, Lisowie, Skołyszynie oraz zespoły działające przy GOKiCz w Skołyszynie.

Występom dzieci i młodzieży przyglądało się profesjonalne jury w składzie:
Bożena Berkowicz – nauczyciel tańca towarzyskiego i form rożnych, założycielka „Studia Tańca Podkarpacie”, sędzia w wielu turniejach i konkursach tanecznych.
Dorota Dudys-Stasik – tancerka, choreografka, animator kultury. Instruktorka tańca współczesnego w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.
Katarzyna Antonik-Stompel – wokalistka, aktorka, animatorka. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej; wielokrotna laureatka festiwali, konkursów, przesłuchań wokalnych. Nauczyciel dykcji i śpiewu w Szkole Muzycznej I Stopnia w Jaśle.
Marta Gąsiorowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Jury wyróżniło trzy przedstawieni teatralne:
– „Święto mamy” – Szkoła Podstawowa w Jabłonicy; nauczyciel: Magdalena Maduzia;
– „Chłopcy z żelaza” – Gimnazjum w Bączalu Dolnym; nauczyciele: Maria Kozioł i Magdalena Berkowicz;
– „Baśń o Skarbie” – Teatr kukiełkowy; Gimnazjum w Skołyszynie; nauczyciel: Urszula Czerwińska;
oraz jeden zespół taneczny:
„Queen Dance” ze Szkoły Podstawowej w Kunowej ; nauczyciel: Ewa Gubernat.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE