Informacje

Okradli modlącą się kobietę

Policjanci zatrzymali dwóch chłopców, którzy w kościele okradli mieszkankę Jasła. Nieletni wykorzystali nieuwagę modlącej się kobiety i zabrali jej z portfela kilkaset złotych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minioną sobotę do komendy w Jaśle zgłosiła się 71-letni mieszkanka miasta. Starsza pani zawiadomiła, że została okradziona.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po południu wybrała się do kościoła w Jaśle. Po wejściu do środka usiadła w jednej z ław, obok położyła reklamówkę z zakupami i zaczęła się modlić. Po chwili wstała i podeszła do pomnika św. Antoniego zaświecić świeczkę. Gdy wróciła okazało się, że ktoś ukradł jej kilkaset złotych ze znajdującego się w reklamówce portfela.

Pokrzywdzona poinformowała funkcjonariuszy, że kradzieży mogli dokonać będący w kościele nieletni chłopcy. Na podstawie zabranych informacji i przekazanych przez kobietę rysopisów, policjanci wytypowali sprawców. Okazali się nimi 12 i 14-latek z Jasła, którzy byli już wcześniej notowani przez Policję w związku z popełnianiem podobnych przestępstw.

Nieletni zostali doprowadzeni do komendy i przesłuchani w obecności jednego z rodziców. Chłopcy przyznali się do kradzieży. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE