Informacje

Pijany awanturnik trafił do aresztu

Policjanci z jasielskiej komendy obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który zaatakował ich podczas interwencji. Zatrzymany napastnik wszczął awanturę domową. Ofiarą pijanego 53-latka była żona. Agresywny awanturnik trafił do policyjnego aresztu.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Jaśle. O pomoc prosiła kobieta, która zgłosiła przemoc w rodzinie. Sprawcą miał być jej mąż.

Na miejscu policjanci zastali oczekującą przed wejściem do domu kobietę. Funkcjonariusze ustalili, że jej pijany mąż wszczął awanturę, w trakcie której zdemolował mieszkanie, wyzywał ją, poniżał i groził jej. Przed awanturującym się ojcem, dzieci musiały się schronić u sąsiadów.

Mężczyzna nie reagował na polecenia interweniujących policjantów. Podczas zatrzymania stał się wulgarny i bardzo agresywny. W pewnym momencie zaatakował funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili 53-latka, założyli mu kajdanki i przewieźli do jasielskiej komendy. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wskazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Awanturnik po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zmuszania przemocą funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. Odpowie również za swoje zachowanie wobec rodziny. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE