Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 22/23.10.2011

Cztery mecze i cztery zwycięstwa to bilans minionego weekendu siatkarek UKS „MOSiR” Jasło.

UKS MOSiR Jasło

Niespodziewanie szybko (mecz trwał 94 minuty) i stosunkowo łatwo: 3:0 (25:13, 25:9, 25:22) wygrały swój III ligowy pojedynek z SMS STAL Mielec nasze siatkarki. Mocna i precyzyjna zagrywka odrzuciła mielczanki od siatki, a dobra gra obronna, szybkie, dokładne rozegranie i mocne ataki zarówno ze środka jak i z obydwu skrzydeł pozwoliły na pewne zwycięstwo w tym meczu. Pierwszy i drugi set, to zdecydowana przewaga naszego zespołu. W 3 secie gra wyrównała się do stanu 18:18. Dobre zagrywki Sary Michalec pozwoliły odskoczyć naszemu zespołowi na 3 punkty i z taką przewagą dokończyły ten set. Wyróżnić należy cały zespół który w tym meczu pokazał dobrą siatkówkę oklaskiwaną przez licznie przybyła publiczność. Na uwagę zasługuje debiut w meczowej szóstce kolejnej 15-to latki Zuzanny Midury.

UKS „MOSiR” Jasło: Sara Michalec, Agnieszka Ćwięka, Gabriela Macek, Katarzyna Marcisz (kapitan), Karolina Mitoraj, Zuzanna Midura, Angelika Osiewalska(libero), oraz Marta Cichoń, Angelika Rakoczy, Karolina Jurusik, Anna Pociask. Trener: Leszek Wierzgacz.

Kadetki UKS „MOSiR” Jasło w drugim turnieju eliminacyjnym o wejście do grupy finałowej zmierzyły się w Lesku z Sanoczanką Sanok, oraz gospodyniami Sanem Lesko. W pierwszym swoim spotkaniu pokonały Sanoczankę 2:0 (25:17, 25:15). Nasze zawodniczki zagrały dobry mecz, należy wyróżnić ich dobrą i skuteczna grę blokiem. W drugim meczu drużyna SANU Lesko wyraźnie ustępowała naszym kadetkom, tak że po dokonaniu zmian na boisku mogły zaprezentować się wszystkie nasze zawodniczki. Pewne zwycięstwo 2:0 (25:8, 25:13) ucieszyło zespół i trenera.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Zuzanna Midura, Monika Frydrych, Karolina Midura, Monika Osiewalska (libero), Angelika Rakoczy, Justyna Kosiba, Anna Warchoł, Daria Pawluś, Gabriela Duda. Trener: Leszek Wierzgacz.

Pełen emocji i zwrotów akcji mecz, zafundowały wiernym kibicom nasze najmłodsze siatkarki. Więcej spokoju w decydujących momentach zadecydowało o pokonaniu UKS GIMNAZJUM Dębowiec 2:0 (25:14, 22:25, 15:5). Dobre przyjęcie i rozegranie pozwalało na skuteczny atak ze środka i lewego skrzydła. Ważnym elementem w grze naszego zespołu była skuteczna zagrywka. Na słowa uznania zasłużył cały zespół wsparty dopingiem licznej grupy kibiców.

UKS „MOSiR” Jasło: Aleksandra Gądek (kapitan), Magdalena Michalska, Anna Warchoł, Adrianna Skuba, Kinga Książek, Monika Zając, Judyta Jakubińska(libero), oraz Anna Kaleta, Anna Dzik, Gabriela Juszczyk, Klaudia Karmelita. Trener: Adam Pasterz.

Marek Bajorek
(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE