Informacje

Sprawcy zdemolowania przystanku zatrzymani

Dwóch wandali zatrzymali policjanci z jasielskiej komendy. Pijani mężczyźni pokłócili się, po czym wyładowali swoją agresję demolując przystanek. Usłyszeli zarzut zniszczenia mienia – przestępstwa, za które grozi do 5 lat więzienia.

Zdemolowany przystanek autobusowy
Fot. © archiwum KPP JASŁO

Dyżurny komendy sygnał o zdarzeniu otrzymał od mieszkańca Jasła. Mężczyzna widząc, że ktoś demoluje przystanek na ul. 17-go Stycznia, natychmiast zawiadomił Policję. Po chwili na miejscu był jeden z patrolujących teren miasta radiowozów. Funkcjonariusze potwierdzili rozbicie szyby przystanku.

Policjanci zaczęli sprawdzać przyległy teren w poszukiwaniu sprawców. Po chwili zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok mundurowych zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Jasła. Był piany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podejrzany został rozpoznany przez świadka i trafił do policyjnego aresztu.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci ustalili drugiego wandala. 24-latek z Jasła został zatrzymany i dołączył do swojego kolegi. W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się, że szybę przystanku wybili rzucając w nią koszem na śmieci. Powodem takiego zachowania miała być kłótnia, do której doszło pomiędzy nimi oraz chęć wyładowania złości.

Zatrzymani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Przyznali się do przestępstwa i chcą dobrowolnie poddać się karze. Straty jakie wyrządzili wstępnie oszacowano na prawie 2 tys. zł.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE