Kultura | rozrywka | edukacja

Trasa Mindfield z Acid Drinkers

Jasielski zespół Mindfield jest w trakcie ostatnich szlifów swojej nowej płyty. Jednak na chwilę przerywa pracę, by zagrać cztery koncerty z ikoną polskiego metalowego grania – zespołem Acid Drinkers.

MINDFIELD

Koncerty odbędą się:
– 28.10 – Rzeszów – Pod Palmą
– 29.10 – Zamość – Kazamata w Nadszańcu
– 30.10 – Chełm – Camerata
– 31.10 – Stalowa Wola – Labirynt
– 21.11 – Lublin – Graffiti – zagrają z zespołem My Riot , którego liderem jest Piotr „Glaca” Mohamed znany z zespołu Sweet Noise.

Więcej informacji na stronach:
www.mindfield.com.pl
www.facebook.com/MindfieldPL

W miesięczniku Top Guitar napisano: „…porządny kawał energetycznej, ale i klimatycznej muzyki zagranej iście „po amerykańsku” , przywodzący na myśl takie nazwy jak TOOL, MACHINE HEAD, GODSMACK i A PERFECT CIRCLE…”

Ktoś może zapytać: A co oni w ogóle grają, do cholery?! Ale specjalnie nie określają rodzaju ich muzyki. Muzyki się słucha, a co za tym idzie słuchający mogą ich określać na swój sposób, ale im, jako zespołowi, bardzo trudno mówić o tym i szufladkować ich utwory. Wszystko jest do posłuchania, na koncertach, na MySpace, Facebooku i na płycie.

Są piątką osób, które mają wspólną pasję. Mimo iż każdy z nich miał inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield. Wręcz przeciwnie – to właśnie dzięki temu ich styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków, są w jakiś sposób rozpoznawalni i właśnie to ich odróżnia od całej reszty.

Przez trzy lata działalności komponowali swoje utwory oraz zagrali prawie pięćdziesiąt koncertów. Podczas pracy nad pierwszym demo w krakowskim studiu RapidFire, pomysł ewaluował i przekształcił się w EP „Snap of fingers” zawierające sześć autorskich kompozycji.

Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował pojawianiem się zespołu w ogólnopolskich mediach. Kompozycje z „Snap of fingers” można było usłyszeć również w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radiu Rzeszów oraz kilku mniejszych rozgłośniach. Zagościli również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak „Top Guitar”, „Gitarzysta” itd. Zostali również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu „Projekt studio”, który w całości poświęcony był ich twórczości.

Sukcesy grupy to m.in.:
– zwycięzca Cieszanów Rock Festiwal 2010,
– zwycięzca Przeglądu Rockowego Jasło 2009,
– wyróżnienie na Przeglądzie Rockowym w Krośnie,
– nominacja do nagrody „Werbel 2009” na najlepszą podkarpacka płytę roku.

Grali z takimi gwiazdami jak: Hey, Acid Drinkers, Coma, Hurt, Frontside Proletaryat, Crosterkeler i wielu innych. Grali na takich festiwalach jak: Ciesznów Rock Festiwal 2010/2011, Krushfest 2011.

W tym momencie kończą pracę nad pierwszym długogrającym krążkiem , który będzie totalnym krokiem na przód – połączeniem mocy, delikatności, elektroniki i emocji.

Marcin Zarudzki

SŁOWA KLUCZOWE