Na drogach

Ulica Metzgera: samochód ciężarowy potrącił pieszą

Na drodze krajowej nr 28 w Jaśle samochód ciężarowy potrącił starszą kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowaną zabrało do szpitala Pogotowie Ratunkowe. Jasielscy policjanci pracują nad dokładnym wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło w poniedziałek (24 października) po godzinie trzynastej. Ze wstępnych informacji zebranych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji wynika, że w obrębie ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic: Metzgera i Kościuszki w Jaśle przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych 65-letnia kobieta prawdopodobnie została najechana przez samochód ciężarowy Mercedes Benz, w wyniku czego upadła na jezdnię doznając obrażeń ciała.

Poszkodowana została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niej uraz kończyny dolnej.

Kierujący pojazdem 34-letni mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, był trzeźwy.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady, co pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego wypadku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE