Na drogach

„Znicz 2011”: Policja informuje, jak bezpiecznie dojechać do jasielskich cmentarzy

Już za kilka dni na drogach powiatu jasielskiego rozpoczną się policyjne działania pod kryptonimem „ZNICZ 2011”. W ramach akcji, która potrwa od piątku 28 października do wtorku 1 listopada, policjanci zrobią wszystko, abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych najbliższych i szczęśliwie wrócić do domów.

POLICJA
© Fot. archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach m.in. w rejonach cmentarzy, kościołów i na głównych szlakach komunikacyjnych. W tych miejscach możemy spodziewać się większej liczby policjantów niż zwykle. Będą oni pomagać uczestnikom ruchu drogowego, ale i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy popełniać będą wykroczenia, stwarzając zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców m.in. kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu, przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych.

Kolejnym priorytetem jest informowanie użytkowników ruchu drogowego w zakresie zmian w organizacji ruchu i najprostszej drogi dotarcia do cmentarzy.

Na terenie Jasła zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w trzech miejscach:

Pierwsze przy cmentarzu komunalnym ul. Zielona – parkingi: Plac Targowy (bazar), ul. Kilińskiego i Farna.

– Na ul. Zielonej zostanie ustawiony znak C – 5 „nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie”, na skrzyżowaniu z ul. Bartłomieja.
– Na ul. Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy (obecnie ulica jednokierunkowa), ze znakiem B-36 ”zakaz zatrzymywania się” po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Gołębiej do ul. Farnej.
– Na ul. Kilińskiego za skrzyżowaniem z ul. Farną ustawiony będzie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się” z tabliczką nie dotyczy osób niepełnosprawnych – około 15 miejsc parkingowych.
– Ulica Gołębia za skrzyżowaniem z ul. Modrzejewskiego ustawiony zostanie znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą również dróg przy cmentarzu przy ul. Mickiewicza. Od skrzyżowania z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską będzie obowiązywał „zakaz zatrzymywania się” po lewej stronie. Natomiast, będzie możliwość parkowania pojazdów przy ul. Mickiewicza na drodze dojazdowej do Domu Pogrzebowego i na parkingu wewnętrznym cmentarza oraz po prawej stronie ulicy. Obok kaplicy cmentarnej wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Wybierających się na cmentarz przy ul. Gajowej na osiedlu Niegłowice informujemy, że postój pojazdów będzie możliwy na parkingu obok cmentarza i po prawej stronie ulicy. Około 10 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych wyznaczono na terenie cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną na ul. Zielonej, Gołębiej, Mickiewicza i Kilińskiego od 31.10. 2011 r. (od godzin popołudniowych) do 02.11.2011 r.

Jednocześnie przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w następujących terminach: – 31 października (poniedziałek) w godzinach 18:00-22:00 – 1 listopada (wtorek) w godzinach 8:00 – 22:00.

Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybierają się na cmentarz, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Tłok mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy. Dlatego bądźmy czujni i ostrożni.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy bezpiecznej podróży.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE