Sport | rekreacja | turystyka

„Szóstka” Jasło lepsza od Legii, Lecha, Śląska, Wisły, Arki…

W dniach 19 i 20 listopada na terenie kompleksu sportowego w Skotnikach rozegrany został turniej piłkarski FOR BG Cup 2011 dla zawodników z rocznika 2002 i młodszych. Jak co roku do Skotnik zjechały najlepsze polskie drużyny oraz zaproszeni goście z zagranicy.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W turnieju wzięły udział: Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, Cracovia, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Hutnik Kraków, Motor Lublin, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Stadion Śląski, Sprint Katowice, APN Raków Częstochowa, Bencol Kosice (SK), Zagłębie Sosnowiec, Santos Gdańsk, MFK Kisice (SK), OBF Roznava (SK),. Polonia Bytom oraz zespól z Jasła – SZÓSTKA Jasło.

W rozgrywkach grupowych Szóstka rozegrała cztery spotkania wygrywając kolejno z Rakowem Częstochowa 1:0, z MFK Kosice 2:0, z Zagłębiem Sosnowiec 4:0 i z LEGIĄ Warszawa 2:1. Jako jedyny zespól turnieju SZÓSTKA ukończyła rozgrywki grupowe z kompletem 12 punktów.

Awans 1/8 finału skazywanej „na pożarcie” SZÓSTKI był dla wszystkich wielkim zaskoczeniem, a drużyna z Jasła walczyła dalej. Ćwierćfinał i zwycięstwo z Lechią Gdańsk 1:0, półfinał – zwycięstwo z Stadionem Śląskim w karnych 4:3 i finał 1:0 z UKS Rakowem Częstochowa. SZÓSTKA JASŁO ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU!

Kolejność końcowa turnieju:
1. UKS SZÓSTKA JASŁO
2. Raków Częstochowa
3. LECH Poznań
4. Stadion Śląski
5. Śląsk Wrocław
6. Sprint Katowice
7. LECHIA Gdańsk
8. WISŁA Kraków
9. MOTOR Lublin
10. LEGIA Warszawa
11. APN Raków Częstochowa
12. Bencol Kosice (SK)
13. CRACOVIA Kraków
14. Zagłębie Sosnowiec
15. ARKA Gdynia
16. Santos Gdańsk
17. HUTNIK Kraków
18. MFK Kisice (SK)
19. OBF Roznava (SK)
20. Polonia Bytom

To kolejne zwycięstwo UKS SZÓSTKA z Jasła w mocno obsadzonym turnieju ogólnopolskim po zwycięstwie rocznika 2002 w Adidas Cup, drugim miejscu rocznika 2000 w Adidas Cup i trzecim miejscu w Turnieju ORLIKA o Puchar Donalda Tuska.

Wyniki te pokazuj, że prowadzona przez Artura Tomaszewskiego szkółka piłkarska „SZÓSTKA” jest jedną z najlepszych w Polsce a szkoleni prze nią zawodnicy mogą walczyć „jak równy z równym” z zawodnikami renomowanych klubów.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Grzegorzowi Persowi – Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Jasielskiego za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na turniej.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Szóstka” Jasło lepsza od Legii, Lecha, Śląska, Wisły, Arki…”

  1. Na II miejscu UKS Raków Częstochowa, a nie Raków Częstochowa bo to dwa różne kluby. Pozdrowienia dla drużyny z Jasła, rodziców i trenera.