Na drogach

14-latka potrącona w Zarzeczu

Czternastoletnia mieszkanka gminy Dębowiec ucierpiała w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zarzeczu. Dziewczynka została potrącona przez samochód i trafiła do szpitala. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność.

POGOTOWIE RATUNKOWE
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia ustalili, że 71-letni kierujący volkswagenem golfem jechał w kierunku Dębowca. Mężczyzna nie zauważył idącej poboczem pieszej i potrącił 14-letnią dziewczynkę. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Kierujący volkswagenem mieszkaniec gminy Dębowiec był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Słaba widoczność, śliskie jezdnie i wydłużona droga hamowania w połączeniu z błędami kierowców są przyczyną wielu zdarzeń drogowych w okresie zimowym. Apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE