Sport | rekreacja | turystyka

„Budowlanka” obroniła tytuł mistrza powiatu w tenisie stołowym

Reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle w składzie: Dariusz Bara 3ZC, Szymon Czerkiewicz 2TA, Wiktor Sokulski 1ZC obroniła tytuł mistrza powiatu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców.

Mistrzowie powiatu w tenisie stołowym
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

W zawodach, które odbyły się 16 listopada 2011 r. zorganizowanych przez Zespół Szkół Nr 3 w Jaśle, chłopcy z ZSB okazali się bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie spotkania w stosunku 3:0.

W turnieju brało udział 8 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, gdzie rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”.do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Z grupy A awans wywalczyły reprezentacje Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, natomiast z grupy B awansował Zespół Szkół Budowlanych i I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Na tym etapie rozgrywek swoją grę zakończyły następujące szkoły: Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle i II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

W turnieju zwyciężyli chłopcy z ZSB w Jaśle wygrywając w meczu finałowym z reprezentacją I LO w Jaśle. To właśnie te szkoły będą broniły honoru powiatu jasielskiego w zawodach rejonowych. Na najniższym stopniu podium uplasowało się Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

Sławomir Dziadosz
(ZSB w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE