Sport | rekreacja | turystyka

Jasielscy rolkarze podbili Czeskie Brno!

16 października zawodnicy SPEED Jasło wzięli udział w pięciogodzinnym wyścigu na rolkach po torze wyścigowym MASARYK CIRCUIT AUTUMOTODROM – BRNO. Na bardzo wymagającej trasie z 1 km podjazdem o 8% nachyleniu rolkarze pokonywali 5,5 km okrążenia.

Damian Ciborowski na podium
Damian Ciborowski na podium.

Wspaniałą formą i odpornością psychiczną wykazał się Damian Ciborowski, który zwyciężył bijąc nowy rekord toru (24 okrążenia – 130km – poprzedni rekord 118 km) odpierając ataki rywali do samej mety. O trudności wyścigu świadczy niewielka liczba kobiet, które zdołały dotrzeć do mety. Wśród nich była Katarzyna Grzyb, która przejechała dystans 15 okrążeń – 85 km, pokonując tym samym jeszcze kilkunastu zawodników.

Październik był dla nas bardzo udany ponieważ także w tym miesiącu wywalczyliśmy w Krakowie podczas Pucharu Polski wysokie pozycje – mówi Damian Ciborowski.

Damian Ciborowski – 2 miejsce na 70 km w kat. 30-39 lat
Katarzyna Grzyb – 2 miejsce na 70km w kat. 30-39 lat
Roksana Ciborowska – 2 miejsce na 500 m w kat. 7-8 lat
Alan Ciborowski – 5 miejsce na 3500m w kat. 11-12 lat

Natomiast w półmaratonie 20 km w Koszycach na Słowacji, Damianowi Ciborowskiemu do zwycięstwa zabrakło tylko 5 sekund, a Katarzyna Grzyb wywalczyła wysokie 5 miejsce.