Informacje

Jasielska „Budowlanka” w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym – Akademia Murowania SILKA YTONG

W dniu 23 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle odbyło się szkolenie dla uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych w ramach programu edukacyjnego „Akademia Murowania SILKA YTONG”.

Akademia Murowania
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Akademia Murowania SILKA YTONG to autorski program Xella Polska skierowany do uczniów oraz nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym. Dzięki programowi uczniowie mogą zapoznać się z nowoczesnymi materiałami budowlanymi oraz najnowszymi technologiami murowania. Program ma zasięg ogólnopolski, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

W szkoleniu udział wzięło ponad 60 uczniów uczących się w klasie I, II i III w zawodzie murarz, w klasie III w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie oraz uczniowie klasy III w zawodzie technik budownictwa. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się czym jest murowanie na cienka spoinę, które jest wymogiem energooszczędnego budownictwa.

Szkolenie obejmowało murowanie oraz inne zagadnienia związane z budową domu. Uczniowie biorący udział w szkoleniu, mieli możliwość nauczyć się fachowego murowania pod okiem instruktora – doradcy z firmy Xella Polska Sp. z o.o.

Najatrakcyjniejszym elementem szkolenia były zajęcia praktyczne, przeprowadzone w pracowni ćwiczeń praktycznych, dzięki którym młodzież mogła nabyć umiejętności i dowiedzieć się jak sprawnie i szybko murować w technologii YTONG oraz SILKA, a także zadać szereg pytań dotyczących wznoszenia ścian. Po szkoleniu każdy, zarówno nauczyciel jak i uczeń, otrzymał dyplom potwierdzający udział w Akademii.

W ramach programu szkoła otrzymała wiele materiałów dydaktycznych: plansze edukacyjne, plansze z przekrojami domów i murów, filmy instruktażowe oraz multimedialne prezentacje edukacyjne. Dodatkowo biblioteka szkolna wzbogaciła się w wiele podręczników „Jak fachowo budować”.

Leszek Wierzgacz
(ZSB w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE