Na drogach

Kierował rowerem mając 4 promile alkoholu

Cztery promile alkoholu w organizmie, taki wynik wskazał alkomat po przebadaniu mieszkańca gminy Krempna. Mężczyzna kierując rowerem z trudem utrzymywał równowagę, stwarzając zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników dróg.

POLICJA. Fot. archiwum KWP w Rzeszowie
Fot. archiwum KWP w Rzeszowie

Wczoraj wieczorem uwagę policjantów patrolujących Myscową zwrócił jadący całą szerokością drogi rowerzysta. Mężczyzna z trudem utrzymywał równowagę. Po zatrzymaniu funkcjonariusze poczuli od niego intensywną woń alkoholu. Okazało się, że jest mocno pijany. Gdy rowerzystę zbadali na alkomacie, urządzenie wskazało 4 promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.

Niechlubny rekord pobił 46-letni mieszkaniec gminy Krempna. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Od stycznia do końca września br. policjanci na drogach powiatu jasielskiego zatrzymali blisko pół tysiąca pijanych kierowców.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE